• jakub

    tak panove s tomhle se musim pochlubit. Vcera sem jezdil jenom tezky vyjezdy a zjistil sem, ze vubec neumim jezdit do kopce no to je hruza ja sem za vyjizdku 4× spadnul v kopci ( mam kratkou chvilku SPD) (((-:

    0 0
    • panaczek  

      kdyz uz to nejde – tak to proste nejde…povol si pedely, lip se z toho dostanes…

      0 0
    • Mamutt  

      Z toho si nic nedělej, já někdy padám, i když jedu z kopce ;)

      0 0
      • jakub  

        jizdu z kopce mam v pazi, ale do kopce to je um jinak mam maxxise high rollery a ty teda klozou jak prase (taky jeden z důvodu)

        0 0
    • wertigo  

      jo s SPD to je do drsneho stoupani mazec. taky jsem se parkrat pekne vyvalil. kdyz jedu skoro krokem v tezkem terenu je pro me dost kumst se z SPD dostat a to je mam nastavene hodne jemne. po 2 letech uz to neni ale takova hruza :-) to by clovek byl uplne poleno… chce to jen cvik a nesoustredit se na to, pak to „jde samo“.

      0 0
      • zirecek  

        z tohodle byvaji nejhorsi urazy, jednou uz mi sakra rval kotnik… :-(

        0 0
    • enjoy  

      neco fakt nejde:-) ja to zjistil vcera na zluty trase v praze od zbraslavskeho mostu vpravo u ty maly zoologicky.

      0 0
      • jakub  

        jojo kdyz nemas techniku tak musis mit aspon fyzicku to sem zjistil pro zmenu dneska

        0 0
        • enjoy  

          :-)) chtel bych tam videt kohokoliv:-)

          0 0
          • jakub  

            ne to nebylo jako reakce na tebe, to sem myslel vseobecne je jasny ze vsechno se vyjet nesa ale ledacos jo a ja sem zjistil ze nyvyjedu ani to ledacos – dneska uz jo, ale malem sem umrel

            0 0
          • P.B.  

            Tak tu jsem jel jenom dolu, ale uz je to asi 6 let. S pevnou vidli, krokem.

            0 0
            • McBlacky  

              místy se to dá, někde je opravdu doporučeno brzdit…pořádně :-)

              0 0
              • fousac  

                to myslis ty horolezecky vlozky???

                0 0
              • P.B.  

                Ja uz si to moc nepamatuju, je to uz dost let a ted se v Praze vyskytuju jenom bez biku, tak nemam moznost to zopakovat. Netvrdim, ze jsem si neslapnul, ale myslim, ze jsem z kola neslezl. Ono na takhle tezky sjezdy krokem, kdyz jde o to neslezt, je pevna vidle spis prinos, trialisti taky nepruzi. Zase boli ruce.

                0 0
      • fousac  

        a neco zase nejde sject… se pochlub jak si tlacil po modry dolu na jarov.. :)

        0 0
      • McBlacky  

        já tvrdim, že to místy opravdu jet nejde… možná Pepíček na trialáku by si ty nejhustší pasáže dal, ale na biku je to neřešitelný

        0 0
    • ddd - andy  

      Na technicky, nebo prudky vyjezdy potrebujes silu :-), ale hlavne rovnovahu! Spustu lidi kdyz jede do takovyho kopce kouka tesne pred predni kolo a v kreci hypnotizujou teren, ale vubec si neuvedomi jak na kole sedi a jak toci nohama… Takze pokud mas SPD snaz se, aby sila do zadniho kola byla porad stejna (tzn. zabirat do kruhu), protoze jinak ti to podkluzne a stojis. A pak sedni si na spicku sedla, pokrc ruce a hlidej si rovnovahu ;-) – HOWK-

      0 0
      • bajker  

        Potřebuješ techniku a hodně síly, nesmíš ztratit rychlost, jak klesneš pod 6–5km/hod na kamenech tak končíš! :o)

        0 0
    • hinault  

      kedze som novacikom na MTB, taka otazka. ako jazdit v kopci, prudkom kopci, ked mam tazisko prenesene na predne koleso a sedim na spicke sedla tak, aby sa mi nepresmykovalo koleso na trciacich korenoch a pod. je daka technika jazdy, ako sa cez taky smyklavy koren alebo konar preniest?

      0 0
      • lubos  

        Vyhybat sa prudkym zmenam smeru, sily. Proste ist co najrovnomernejsie. Co tiez obnasa balanc s prednym kolesom, ked je strmsi vyjazd.

        0 0
      • ivovi  

        Jak pise lubos, primy smer je potreba. A teziste v prudkym kopci musis mit prave presne na hrane: tak vzadu abys zatizil zadni kolo aby neproklouzlo ale tesne pred tim nez se ti to zacne stavet na zadni. Zabirat pokud mozno plynule, ne impulsivne. To plati pro jizdu v sedle, ze sedla nejzdim, nevim. Pred korenem pridat trochu sily aby byla rezerva v rychlosti, pres koren (zadnim kolem) lehce nazvednout zadek ze sedla a trochu ubrat silu (az k nule na mokrym korenu) aby ti to nepodjelo.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.