kotoucovka deore 525 naplneni odvzdusneni

13 nepřečtených
  • revish

    Zdravim, vcera jsem vymenoval hadici na sve 525ce a tak jsem ji taky musel naplnit. udelal jsem to tak, ze jsem zvrchu lil olej do expanzky tak dlouho dokud nezacal protekat spodem, pak jsem odvzdusnil podle navodu shimana. vse se podarilo, paka ma stejne dlouhy krok jako u druhe brzdy. Muj problem spociva v tom, ze je mene citit dosednuti desticek na kotouc(coz prisuzuji tomu, ze trmen neni rovnobezne s kotoucem, musim nechat ofrezovat navarky) a paka ma malinko tuzsi chod muze to byt tim, ze jsem tam nalil olej jine znacky nez shimano? konkretne slo o motorex mineralni olej.dik za rady a postrehy. P.S: odvzdusnoval jsem brzdu poprve v zivote tak je mozne, ze jsem to neudelal dobre.

    0 0
    • bikerxc  

      Hoj chlape, ale jinac ti to brzdi normalne?

      0 0
    • Bulda  

      asi to tak je taky, ale spravny postup je to tam tlacit odspodu strikackou, je to urco rychlejsi a vzduch precijen radsi stoupa nahoru

      0 0
      • revish  

        jj, jsou mozne oba zpusoby odvzdusneni ci plneni, v navodu od shimana je to popsane jak dolivaji kapalinu zvrchu. jde mi spis o to, proc mi jde paka vic ztuha nez kdyz byla naplnena originalnim olejem, jsou mezi mineralnimi oleji ruznych vyrobcu nejake rozdily?

        0 0
        • mar_tin1  

          zrejme áno. mne servisák tiež spomínal rozdiel v hustote medzi magura a shimano olejom. ale už si nepamätám podrobnosti…

          0 0
        • Vilém  

          Pokud mas neorigo olej,tak to bude ten rozdil. Do rafkovejch magur jsem taky daval ridsi tlumicovej olej,aby se rychleji vracely paky.

          0 0
    • grafik  

      draku a co misto frezovani seridit prase, jsou tam 2 srouby na imbus ..

      0 0
      • mar_tin1  

        to nie je vždy možné… ak nemáš návarky rovnobežné s kotúčom, tak pomôže len fréza alebo systém podložiek ako má avid.

        0 0
      • revish  

        ale to serizeni jsem udelal, zas takova lama nejsem, jenze kdyz se na ktrmen podivam zhora tak vidim, ze neni rovnobezne s kotoucem, proste frezovat musim, na 160 kotouci to tak neslo videt, na 180 uz to je viditelne.tak­ze tak.

        0 0
    • kubad  

      chod páky je pravděpodobně daný tím olejem pokud není stejně řídký jak originál shimano tak bude dělat ty problémy s pákou a prasátka v brzdiči se budou hůř a pomaleji vracet. Odvzdušnění je správně -pomocí stříkačky ze spodu protlačit olej a pak odvudušnit, ale pokud s to naplnil a odvzdušnil po svém a šlape to tak není problém.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.