• Bull77

    Dobrý večer všem,

    nenašel by se někdo, kdo má výtisk Vela 6/2012 a oskenoval mi ten test XC vidlic. Mám šanci koupit za slušný peníz Manitou R7, která je tam ve srovnání a zrovna mi tohle číslo uteklo.

    Děkuji

    0 0
    • Bull77  

      Nevíte alespoň někdo, jak test dopadl?

      0 0
    • Georrge  

      tak na to bych se taky rad kouknul :)

      0 0
    • Kubiczech  

      Snad to půjde přečíst.

      0 0
      • Kubiczech  

        Chce to dobré oči. (:

        0 0
        • Bull77  

          Hele a to je všechno co je tam o ní? Jak dopadla ve srovnání s Rebou?

          0 0
          • Kubiczech  

            To je o ní všechno, úvodní povídání k testu jsem neskenoval. Ve srovnání s Rebou nedopadla nijak, protože Reba v testu nebyla. Další vidle byly Marzocchi Marathon LR, RST F1rst Air RL a Epicon X1 LO-RC. V součtu všech známek vyhrál Epicon (9–10–10), Manitou druhé.

            0 0
        • Lister  

          Jinak docela zajímavé – 30 mm krátké vnitřní nohy, klasický krk, bez pevné osy = tuhost 8. S čím to srovnávali, s jogurtem ???

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • ememem1  

            skor bych sa opytal ze co a ako merali. bych povedal ze nic cize test jak za korunu p..a. aspon ten klasicky graf spravit mohli inak je to naprosto o nicom.

            0 0
            • Flegmatik  

              Tohle bylo jediné číslo, které jsem si koupil asi po pěti letech, jak že to s Velem v současnosti vlastně je. Tenhle test mě fakt dostal, měřeno je to bohužel subjektivně, grafy, co bývaly uveřejňované ještě ve starých Velech, jsou zřejmě definitivně pryč. Fotky přes půl strany zaprášených vidlic vyfocených na stromě + fotka shora skrz krk)… No, fakt jsem kroutil hlavou.

              0 0
              • jIrI___  

                Smysl fotek skrz krk jsem taky nepochopil (pokud teda nešlo především o vyfocení štelovacích prvků na korunce).

                0 0
                • Pijer  

                  Myslím, že šlo nejspíš o „pohled z pozice jezdce“ a tenhle je tomu asi nejbližší.

                  0 0
          • MlokCZ  

            A k tomu citlivost 10, asi jinej gang.

            0 0
      • Lister  

        Právě jsi přišel o předplatné… Velký bratr se dívá, nedivil bych se, kdyby na tebe zítra před barákem čekal Raufer…

        0 0
      • Bull77  

        Děkuji moc. Pomohlo. Muzu koupit R7 za asi 5k nebo Rebu za neco pres 6k..

        0 0
        • Tina  

          V tom prípade doporučujem Rebu. Mala som ju skoro 2 sezóny. Určite bude tuhšia ako R7.

          0 0
          • Bull77  

            Když to má taky každej.. CRR s Rebou je tady pomalu největší tuctovka :).

            0 0
            • Kubiczech  

              Tak já ti to oskenuju a ty takhle… (:

              0 0
            • Tina  

              Asi je „každému“ jasné, že Reba je stávka na istotu. Ak chceš niečo „netuctové“, namontuj German:A alebo Maverick ;)

              0 0
              • ememem1  

                Reba je stávka na istotu. – bohuzial aj zo vsetkymi negativami, ale mas pravdu za tie prachy je to dobre. uprimne ale dnes bych uz zvazoval ako alternativu aj nieco od milana.

                0 0
                • McBlacky  

                  Reba kromě poruch předepnutí pružiny (záruka nebo po záruce vlastní oprava) je ve všem lepší než epicon, který pro ostré ježdění nemá moc vhodný chod (linearita), chytá vakl a má o několik tříd horší stíráky.

                  0 0
                  • Pijer  

                    I ten letošní, vyšší model X1?

                    To by jsi mě moc nepotěšil :-(

                    Je tedy pravda, že ten už je skoro za stejné peníze jako Reba – která zase pro ostřejší ježdění končí zdvihem na 120mm.

                    0 0
                    • bluma  

                      Právě od letoška Epicon ztrácí kouzlo coby levná vidlice, cenový rozdíl oproti Rebě už nevyvažuje negativa.

                      0 0
                      • Pijer  

                        Pozitivem proti Rebě je možnost zdvihu až lehce pod 150mm.

                        0 0
                        • bluma  

                          To ano, ale na takový zdvih je už téměř samozřejmostí pevná osa a ta je od SR hodně tragická. Navíc ani RVL nebo Sektor taky nejsou tak drahé.

                          0 0
                        • Necris  

                          Reba, zvlášť teď s tím novým kabátem od SIDa, rozhodně není vidlice, kterou někdo vyrobil na 15 cm tlustého chodu. To je jako srovnávat jablíčka s honzou hruštičkou ;)

                          0 0
                    • McBlacky  

                      X1 těžko říct, ale jak už někdo psal. když stojí jako reba? proč to zkoušet? navíc rebu jetou prodáš s menší ztrátou…

                      0 0
                      • Pijer  

                        Nakonec jsem před 14 dny skončil u X1 s pevnou osou od Milana a yatím spokojenost.

                        Zajímavější alternativu na 150 zdvih pro trail bike na pohodlné proplouvání krajinou (ne na větší prasení v nějakých vraždách) jsem nenašel.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Revelation tě neoslovil?

                          podle mě nejlepší trail vidle. Chodem lepší jak fox

                          0 0
                          • Lister  

                            RVL má pro tuto sezonu poněkud hůře nastavenou cenovou hladinu – teda aspoň to tak bylo, když jsem ho sháněl.

                            0 0
                            • scret  

                              hlavne me se..ou, ze uz nesezenes RVL s 20mm osou a pritom zas je problem sehnat Rebu 120mm s 15kou… Magorina…

                              0 0
                              • Lister  

                                Tak mě už je to asi jedno. Cena mimo, 20mm osu už to nemá (takže padla jedna z výhod), dual-position zrovna moc spolehlivý není, takže až budu někdy upgradovat, tak to vidím asi na X-fusiona s 34mm nohama.

                                0 0
                                • scret  

                                  vidle s 34 nohama by me taky lakala… anebo nejaka DT, ta se proste k LV hodi nejlip…

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    jakmile seženu něco s 20mm osou a 34mm nohama bude moje DT volná

                                    0 0
                                    •  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                      0 0
                                    • scret  

                                      ke kolum asi jen bila…:) ikdyz to je takova preletova bila ne?

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        ja mam cernou :-)

                                        0 0
                                        • scret  

                                          vim:) leda bych ji musel striknout…

                                          Ale zatim se priznam o vymene za RVL neuvazuju, je to super vidle a hlavne malo jeta a zbytecne bych pri prodeji tratil…

                                          0 0
                                • MlokCZ  

                                  DPC, dnes už jedině DPC a nic jiného už bych nechtěl, jsem pořád ještě nadšený i když už to nejsou první dojmy…

                                  A to zatím jezdím pouze verzi bez HS expanze. Druhou vidlici s HS expanzí už mám nachystanou (Milan kouzlil a podařilo se mu to perfektně vyřešit), ale vázne mi to teď na dodělání celého kola (nakonec pro změnu šachuji s rámy a přecházím i na druhém kole na AMS 150tku a opouštím Stereo).

                                  Stihnu až po dovolené.

                                  A rám jako vždy nebyl samostatně k mání, takže jsem bral poslední dostupné celé kolo.

                                  A je tam Talas 2012 150mm FIT RLC. A že by to byl nějaký zázrak s citlivostí, to rozhodně není. Možná mírné zlepšení tam oproti 2011 je, ale stále žádný zázrak.

                                  Vidlice bude po dovolené na prodej (před dovolenou nechci nic už řešit).

                                  0 0
                                  •  
                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                    0 0
                                  • M13  

                                    A Stereo půjde do světa? :)

                                    0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Ano půjde, rám + vidlice a ještě tu mám navíc jeden nový nikdy nepoužitý samotný rám Sterea z bike-discountu (a k němu i tlumič), tak ten taky (na bike-discountu v tuhle chvíli mají rám Sterea v 18, takže bude ten můj určitě o trochu levnější). A ještě věci z nové AMS 150tky (další Talas a to nový 2012 tapered, kola, XT desítka osazení). Takže skoro taková prodejna :-)

                                      Budu řešit od cca půlky srpna po dovolené.

                                      0 0
                                      • jIrI___  

                                        Předpokládám správně, že ten nepoužitý rám je v 18"?

                                        0 0
                                        • MlokCZ  

                                          Ano. A je to tahle barva

                                          http://www.bike-discount.de/…rp23-bv.html

                                          0 0
                                          • Lister  

                                            Taky sis to mohl ujasnit o měsíc dřív :-)

                                            0 0
                                            • MlokCZ  

                                              Njn, sám jsem netušil, že půjdu touhle cestou než jsem otestoval nové vidlice.

                                              Cenu určitě dám zase nějakou slušnou, ale bude určitě vyšší než pro to starší Stereo (jak pro ten nejetý rám, tak pro ten jetý).

                                              0 0
                                              • Lister  

                                                Tohle Stereo jako záložní bajk… trochu to hlodá :-)

                                                0 0
                                                • maajkee  

                                                  Škoda, že to není trochu větší :))

                                                  0 0
                                                  • Lister  

                                                    Vysocí mají tebe, Kubánce a Kubada, aspoň ten Mlok kupuje kola v normálních velikostech!

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Pravda, zanedlouho budu mít určitě jednoho Cambera na prodej :D

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    siwe a ja si pripadam se 180cm vysky malej…:))

                                                    0 0
                                                  • Lister  

                                                    My o vlku a Kubáncův Tranny v bazaru – to už musí být nějaká porucha :-)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Škoda, že to je XL :D

                                                    0 0
                                                  •  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                    0 0
                                                • MlokCZ  

                                                  Tak máš čas do půlky srpna se ozvat :-)

                                                  V půlce srpna hodím do bazaru inzeráty.

                                                  0 0
                                                  • Lister  

                                                    To do bazaru nepůjde. Myslím, že už teď tě začínají na emailu lidi bombardovat.

                                                    0 0
                                                  • MlokCZ  

                                                    Mám schovaný mail, takže zatím nic. A obnovým ho zase až s inzerátem.

                                                    0 0
                                          • jIrI___  

                                            Věčná škoda, těch 18" je na mě moc málo.

                                            0 0
                                • fousac  

                                  a nejaky opravdicky zkusenosti s X-Fusionem? koukam po Velvetu RL2, 120mm s QR15… ve svete sou hodnoceny hodne slusne…

                                  (stolety Duro uz me nejak prestava bavit tahat..)

                                  0 0
                                  • Lister  

                                    Jen s tlumičem – bohužel.

                                    Taky vycházím z kladných ohlasů v zahraničí – ono je asi jedno jestli ti to doporučí někdo tady nebo z UK či USA.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      tlumič bych taky řekl, že ok. Šárka ho vozí na 96 a přijde mi bez problémů zatím.

                                      0 0
                          • scret  

                            Taky jsem velmi spokojeny…

                            0 0
                          • pitos  

                            V poslední době chodí snad všechno lépe než fox.Floaty a Talasky na 36nohách v neupraveném stavu velká bída.

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            Když se RVL trošku „poladí“, tak je pak super :-)

                            0 0
                  • xshreck  

                    jo, ten od tebe mě už pěkně štve :-))

                    0 0
                  • ememem1  

                    mne naopak linearita s miernou progresivitou ku koncu pri pnom vyuziti zdvihu pripada idealna. v tomto je reba docela tragicka, odtrh tiez neni ziadna slava (a to nemam nemam zdaleka take poziadavky ako napr. mlok.). po milanovom zasahu je to ok. inak mozno nemam stastie na kus ale reba teda tiez neni uplne bezporuchova vidla. co sa tyka vakla a stierakov SR mozes pravdu, z praxe to porovnat neviem.

                    0 0
                    • Lister  

                      Tady bych souhlasil. Taky mám rád lineární vidlice a naštěstí na ně měl zatím docela štěstí. Docela mne překvapilo jak pocitově rozdílně se můžou chovat vidlice se stejným zdvihem – moje DT se chová poměrně dost lineárně a využívá krásně celý zdvih, přesto se nijak zvláště nepropadá, proti tomu jsme zkoušel 2× Talas (140/150mm) a tam jsem měl pocit, že jedu na 120mm vidlici.

                      0 0
                  • milan1  

                    Jen málo tvrzení jde objektivně ověřit ale tady tohle má celkem zajímavé rozsouzení.

                    Chytá vakl a má o několik tříd horší stíráky. Tohle má jednoduchý závěr, taková vidlice jak je popsána rozhodně mnoho nevydrží a výsledkem musí být jednoznačný a viditelný.

                    Jsou to všem dobře známé drasticky vydřené kluzáky vidlice.

                    Stačí se podívat do zdejších galerií, sesbírat vlastní zkušenosti a odpověď nalezne každý sám.

                    Která vidlice mám největší problémy s vydíráním kluzáků?

                    Tvrzení a pocity jsou hezké, fakta jsou ale trochu jiná.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      zase víš všechno nejlíp?

                      já tu vidli vozil, model 2012 a kluzáky vydřené rozhodně neměla, nebylo na ní vůbec znát opotřebení nitridované (nebo co tam je) vrstvy.

                      největší problémy mají všechny vidlice na kterých se jezdí závody za každého počasí. Je skoro jedno jaká je značka.

                      0 0
                    • roman 3D  

                      máš pravdu, k žitnýmu to mám co by kamenem dohodil a to co jesem tam viděl, ta vidlice (Reba) opravdu není příklad bezporuchovosti a výdrže, to raději X1, někteří pražáci a ovce mají posunutou realitu hodně do prava:-)

                      0 0
                      • ememem1  

                        citas a chapat pisany text dokazes?

                        a naozaj nechces zajst k psychiatrovi?

                        0 0
                        • roman 3D  

                          klídek ovečko, s tebou se nebavím a běž se napást aby ti neprdla žilka v hlavě jako když jsi kurvil vlákna od Tiny ty emememe:-)))), když se neumíš držet tématu kvality vidlic a řešíš své osobní problémy tak sem nelez

                          0 0
                          • Bafoon  

                            .

                            0 0
                          • ememem1  

                            jediny kto kurvi kazdy thread svojim obsesivnym mrdanim ovci si ty, skus si to po sebe pozriet. odpovedat nemusis, si bloknuty.

                            0 0
                            • roman 3D  

                              když už se nechytne pražák tak ovce vždycky se chytí na háček:-)

                              0 0
                          • maajkee  

                            Charakteristika: jó Jizerky to je moje… Bacha ovce – Čembounlist: Karliner,Ruprt2,Kol­da,drbo,ememem,e­memem1,Kolombo,Stin­gray a ovce Vegan,Kubas,A­tilla,Nox159,V­ilém:-))) – za chvilku vás budu mít ve stáji víc než celá polomrtvá čemba:-) TK vs ovce = 5:0 vyhrál TK, zápas skončil:-)

                            To vypadá na nějakou duševní poruchu, řekl bych :)

                            0 0
                            • nox159  

                              a proc jsem tam ja ?

                              no nic me to urazi jdu napsat adminovi :D

                              0 0
                            • karliner  

                              jsem zvědavej, kam tě teď šoupne, jestli mezi ovce nebo rovnou do čembounlistu..

                              0 0
                            • roman 3D  

                              nedělej ovci:-), stačí že se vždycky nějaká chytí jako ememem1. Včera jsi se rozčiloval nad Polygonem tak si nekaž léto

                              0 0
                            • Stingray  

                              Roman 3dé dé dé nemá čůráka :-) to není porucha, to je jenom frustrace a pocit méněcenosti

                              0 0
                              • roman 3D  

                                vítej ve stáji ovce:-)

                                0 0
                                • roman 3D  

                                  vlastně už tam seš dlouho,občas vás zapomenu spočítat, už se z toho stává pěknej bordel:-)

                                  0 0
                                  • jIrI___  

                                    Není zapsaný v tvém seznamu v profilu = není ovce.b Nebo vedeš ještě nějaký soukromý diář? :D

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      nechava si ty jmena tetovat ;-)

                                      0 0
                                      • karliner  

                                        Tolik mu zase Kvasnička a Singltrek s.r.o. za to trollování na B-F neplatí..

                                        0 0
                                        • roman 3D  

                                          á další závistivec a smutný čemboun jak to někomu frčí za ovčí poplatky:-)

                                          0 0
                                    • roman 3D  

                                      já ho tam v nastavení měl dlouho, nicméně jsem to upravil a posunul jsem ho na čestné třetí místo ve stáji:-), víc si nezaslouží, je to mladá hloupá ovce:-)

                                      0 0
                                • Lister  

                                  Zaregistroval jsem tě včera a už dneska jseš blokovanej – držíš rekord. Sbohem.

                                  0 0
            • MirosPikos  

              Dobrý je, že jsem ještě tuhle kombinaci nepotkal u nás na jihu :) Možná to bude tím, že jezdím v noci v močálech :-D

              0 0
            • scret  

              Tak vem Minute:)

              0 0
        • Kubiczech  

          Není zač a Rebu. Kdybys to napsal rovnou, tak bys mi ušetřil dvě cesty do knihovny (wc) a jedno skenování. (:

          0 0
      • ghostik  

        Nemohl by jsi mi prosím nascanovat co psali o F1rst air? Díky moc

        0 0
    • Tina  

      Osobne som nemala možnosť na R7 nejako vážnejšie pojazdiť. Ber preto z rezervou čo teraz napíšem. Kamarát čo ju chvíľu jazdil ju predal kvôli malej tuhosti. „Vraj“ to bola tuhosťou jedna z najslabších vidlíc aké jazdil a porovnal by ju iba s vidlicami, ktoré mali nohy priemeru iba 28mm. Pri jazde v pedáloch mu cinkal kotúč o brzdové platničky.

      Myslím, že R7 má stále „iba“ 30mm nohy zatiaľ čo RS a Fox používajú 32mm a pre MY2013 budú mať modely s priemerom vrchných nôh aj 34mm. DH a FR vidlice majú kvôli tuhosti 36mm a samozrejme pevnú osu. Navyše spodné nohy R7 sú oproti RS a Fox kratšie, t.j. vrchné nohy sú viac vonku. To síce znižuje hmotnosť vidlice, ale znižuje tuhosť.

      Myslím, že aj DT Swiss robí u svojich „light“ XC modelov „iba“ 30mm. German:A Excite sa štandardne robí s 36mm nohami ;)

      0 0
      • Bull77  

        No takhle, já mám teď RST First Air, což asi nebude nejtužší vidlice na trhu a nějaký cinkání taky nepozoruju. Beru to tak že ať už Rebou nebo i tou R7 si můžu maximálně polepšit.

        0 0
        • Lister  

          Poslat RST na tuning a máš z ní R7.

          0 0
          • Bull77  

            No až na těch půl kila navíc no.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Lister  

              R7 váží pod 1300gr?? No tak to bych upgrade určitě zvážil.

              0 0
            • ememem1  

              jakeho pol kila?

              0 0
              • Bull77  

                Tak to RST ma něco okolo 1900g a ta R7 prej 1500g no.

                0 0
                • kubad  

                  RST F1 na váze

                  0 0
                  • Bull77  

                    Já mám tu z roku 2009.

                    0 0
                    • Bull77  

                      Navíc byly dvě verze obyč a platinum.

                      0 0
                      • Lister  

                        A máš ji teda zváženou, protože nejvyšší hmotností údaj pro tohle RST jsem našel 1800gr, R7 bude mít přes 1500 což má teda do půlkilového rozdílu daleko.

                        Jinak taky se přidávám ke skupině „kup Rebu“ – pokud jde tedy o hmotnostní upgrade.

                        Pokud by mi šlo hlavně o funkci, tak bych nechal vytunit RST.

                        0 0
                        • scret  

                          R7 Por by mela mit kolem 1550g, vcera jsem vazil Durina na vecka a mel pres 1600g:((

                          0 0
                          • alinceb  

                            nakonec si koupil Durina?:)

                            0 0
                            • scret  

                              no chtel jsem, ale kdyz jsem ho vcera prevazil, zase jsem si to rozmyslel:))

                              Cekal jsem, ze bude mit max 1500g bez LO… Ale cca 1620g bez LO je fakt dost na 100mm vidli…

                              Zrejme ty lehky budou jen na disky…

                              Takze se budu muset zas poohlidnout po nejaky R7…

                              Ted se mi zrovna nechce davat 10ku za novou vidli…

                              stavajici R7ma zatim jakstaks po rozborce drzi tlak, chodi… Jen ten vakl..:(

                              0 0
                        • McBlacky  

                          měl jsem dvě R7 a 1550cca v průměru

                          0 0
                  • prodi  

                    počkej, ale tys vypustil vzduch… váha vzduchu ti nic neříká?:)

                    0 0
                  • scret  

                    to je R7, dyt to ma vobracenej voblouk:D

                    0 0
                • alinceb  

                  Moje R7 Platinum SPV má 1430g (pokud si dobře pamatuju)…

                  0 0
        • Vilém  

          Vzdyt je v tom stejnej pajsl jak v te R7:)

          0 0
          • Lister  

            No jo, ale to nevysvětlíš :-)

            0 0
          • scret  

            pochybuju ze tlumeni RSTecka bude na stejne urovni jako Manitou…

            Parametrove se muze zdat podobna – vaha, tuhost atd.

            POkud by vzal nejaky TT kousek, pak to muze byt srovnatelne… ale uprimne receno, to uz pak nema moc spolecneho s RST:)

            0 0
            • Vilém  

              Nevim kde to ted dohledat, ale nekde tu byly fotky vnitrku a jako by manitou z oka vypadl. V nejakych starsich diskusich to zminoval i Milan. Nepochazi to nahodou ze stejny fabriky?

              0 0
              • scret  

                vim, ze kdysi Milan psal, ze jsou si ty vidle dost podobne… ale pochybuju, ze budou i stejne fungovat, myslim tim v origo nastaveni…

                Po Milanove zasahu bych se tomu nedivil…

                0 0
                • Vilém  

                  Tak jasne, uz jen kvuli vazelinovemu mazani.

                  0 0
                  • scret  

                    Jj, taky..

                    Ale i kdysi vazelinou mazane Manitou chodily podle mne lip:)

                    0 0
      • scret  

        no, R7mu jezdim uz docela dlouho… Samozrejme to neni tuhy jako Reba nebo Fox… Ale po snizeni vahy Reby taky nejsou tak tuhe jak driv…

        Nemyslim si, ze R7ma je tuhosti takova tragedie jak popisujes, ale rekneme ze jsou tuzsi vidle na trhu…

        Pokud by chtel srovnatelnou vidli, musel by vzit Minuta…

        0 0
    • Bull77  

      Ha teď jsem se dozvěděl, že tu Rebu za 6k už mají jen v bílé. To se můžu těšit na pěkný sepsutí od místní modní policie což?

      0 0
      • Lister  

        Bílá k rawu je dobrá!

        0 0
        • Bull77  

          K čemuže? Já teda nevím co je špatného na kombinaci bílá stříbrná.

          0 0
          • l.smetana  

            RAW – rám je bez laku – tzn. je vidět materiál a všechny sváry, někdy jen zaprsklé lakem. To je ta „stříbrná“ barva :)

            0 0
            • Bull77  

              To je jako odvozenina od RAW formátu pro fotky? Nebo co znamená ta zkratka.

              0 0
              • JakeF  

                To není zkratka, ale anglický slovo…

                0 0
              • Lister  

                Jak píše JakeF je to anglické slovo a znamená něco jako surový, neuvařený, neopracovaný apod.

                Používá se ve spoustě odvětví, třeba i v té fotografii.

                0 0
          • Lister  

            Já teda nevím co je špatného na kombinaci bílá stříbrná.

            Já taky ne :-) Člověk ti to chce pochválit a dopadne takhle.

            0 0
            • Bull77  

              To nebylo na tebe, to byl takovej výkřik do tmy pro každýho kdo by mi to potom chtěl zkritizovat.:)

              0 0
              • Azmir  

                Tak tu fotku s bílou Rebou neházej na bf a budou spokojeni všichni ;-)

                0 0
            • scret  

              kdybys nekecal, tys nechtel, aby ti lidi zkritizovali tvoji kombinaci LV:D

              ja myslim, ze cernobila je lepsi:D

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.